1cb313e5c7c6cdd1effdc9e42dbb6eea
Susisiekite: +37067599344

Kaip dirbti su epoksidine derva?

Kaip dirbti su epoksidine derva?

Epoksidinė derva – tai visame pasaulyje populiari cheminė medžiaga, naudojami daugybėje pramoninių bei dekoratyvinių sričių. Galima drąsiai sakyti, kad epoksidinės dervos išgyvena tikrą populiarumo bangą, dėl augančio susidomėjimo kūrybinių dirbinių sritimi (ang. ‘DIY Crafts’) bei internete plintačių dekoratyvinių epoksidinės dervos dirbinių, kaip pvz.: epoksidinių stalviršių, baldų, papuošalų ir pan.

Taigi, dėl itin sparčiai augančio susidomėjimo epoksidais, šiame straipsnyje išsiaiškinsime kaip dirbti su epoksidine derva, siekiant kokybiškų rezultatų bei apžvelgsime pagrindines epoksidinės dervos savybes.

Epoksidinis stalas

 

 

Kas yra epoksidinė derva?

Visų pirma, verta išsiaiškinti kas yra epoksidinė derva ir kam ji yra naudojama. Epoksidinė derva yra dvikomponentinis rinkinys, kurį sudaro epoksidinė derva (arba tiesiog epoksidas) ir kietiklis. Šie elementai sumaišius pradeda reaguoti ir po tam tikro laiko, mišinys sukietėja ir įgauna itin tvirtą pavidalą, kuris pasižymi aukštu atsparumu cheminiui ir mechaniniui poveikiui. Epoksidinė derva yra universali ir priklausomai nuo rūšies, yra naudojama daugybėje sričių, pavyzdžiui:

 • Epoksidinių grindų sistemose
 • Tiltų bei tunelių sistemose
 • Automobilių vidaus ir išorės detalių gamyboje
 • Juvelyrikos srityje
 • Baldų, epoksidinių stalviršių ir kitų namų interjero detalių gamyboje
 • Banglenčių, valčių, slidinėjimo įrangos gamyboje

Epoksido panaudojimo galimybės yra itin plačios, tačiau priklausomai nuo epoksidinės dervos rūšies ir charakteristikų, tam tikrose srityse skirtingi epoksidai atsiskleidžia geriau. Pavyzdžiui, epoksidinė derva Craftpoxy TQ yra ypatingai skaidri, todėl ji puikiai tinka dekoratyviniuose darbuose (pvz.: papuošalų, epoksidinių stalviršių ir baldų gamyboje).

 

Kaip dirbti su epoksidine derva?

Pradedantiesiems, darbas su epoksidine derva gali atrodyti sudėtingas ir komplikuotas. Tačiau, visi epoksidai turi panašų darbo principą, prie kurio pripratus, epoksidinės dervos naudojimas tampa paprastas ir aiškus.

Žemiau pateikiame esminius žingsnius naudojant epoksidinę dervą:

 1. Prieš pradedant darbą su epoksidine derva, esant reikalui, rekomenduojama epoksidą palaikyti aukštesnėje nei kambario temperatūroje (30 °C ir daugiau). Taip epoksidas taps skystesnis, todėl dirbti bus patogiau. Paprastai užtenka kelių minučių.

 

 1. Epoksidinė derva sudaroma iš komponento A – epoksidinės dervos ir komponento B – kietiklio. Pradedant darbą, epoksido komponentus reikia paprasčiausiai supilti kartu ir atsargiai, bet itin gerai išmaišyti kartu, kad nesiformuotu burbuliukai. Šioje stadijoje taip pat galima įmaišyti norimus pigmentus, taip suteikiant epoksidinei dervai spalvą, tačiau tai nebūtina. Svarbu tai, kad skirtingos epoksidinės dervos turi skirtingus dervos ir kietiklio maišymo santykius, todėl svarbu atsižvelgti į instrukcijose nurodomą santykį ir visuomet jį išlaikyti.

Craftpoxy TQ epoksidinės dervos maišymo santykis yra 1A : 0,27B. Tai reiškia, kad vienam kilogramui epoksidinės dervos, reikės 270 gramų kietiklio. Craftpoxy TQ rinkiniai yra jau naudojimui paruoštais epoksido ir kietiklio santykiais.

 

 1. Išmaišius epoksidinę dervą, ją reikia tolygiai supilti ant norimo padengti paviršiaus ir laukti atitinkamą laiko tarpą (priklausomai nuo epoksido rūšies) kol epoksidinė derva pilnai sukietėja. Labai svarbu atsižvelgti į naudojamo epoksido maksimalų galimą vieno sluoksnio storį ir jo neviršyti, nes kitu atveju epoksidas gali pradėti kaisti, formuotis burbuliukai. Tai sugadins darbo rezultatus. Maksimalų sluoksnį galimą viršyti pilant naują epoksidinės dervos mišinį ant jau sukietėjusios dalies.

 

Epoksidinės dervos maišymas

 

Epoksidinės dervos kietėjimo laikas

Sumaišius epoksidinę dervą su kietikliu, gautas mišinys pradeda reaguoti ir kietėti. Epoksido kietėjimo laikas priklauso individualiai nuo naudojamos dervos, bet paprastai komponentai pradeda kietėti praėjus nuo 30min iki kelių valandų, na o galutinę kietumo fazę pasiekia 12 -24h bėgyje (kartais ir ilgiau). Tam įtakos turi patalpos temperatūra ir drėgmė. Paprastai dirbti su epoksidine derva rekomenduojama kambario temperatūroje (20 °C).

 

Saugumo priemonės dirbant su epoksidine derva

 • Dirbti rekomenduojama švarioje, gerai vedinamoje patalpoje.
 • Darbo su epoksidine derva metu, rekomenduojama dėvėti pirštines, odos, drabužių ir esant reikalui akių bei kvėpavimo takų apsaugą (pvz.: respiratorių).
 • Atidžiai sekti gamintojo pateikiamas naudojimo bei saugumo instrukcijas.

 

Epoksidinės dervos savybės

Jau minėjome, kad epoksidinė derva yra universali ir dėl savo išskirtinių savybių yra pritaikoma itin plačiai.

Keletas iš pagrindinių epoksidinės dervos pranašumų:

 • Ypatingas skaidrumas
 • Aukštas atsparumas UV spinduliams
 • Ypatingas atsparumas mechaniniam poveikiui
 • Lengvas paviršių plovimas
 • Cheminis atsparumas
 • Atsparumas slėgiui
 • Atsparumas kai kuriom rūgščių ir tirpiklių grupėms

 

Epoksidinės dervos gaminiai

 

Ieškai epoksidinės dervos?

Epoksidas.lt parduotuvėje rasi skirtingų rūšių, aukštos kokybės epoksidines dervas, tinkamas tiek pramoniniams sprendimams, tiek kūrybiniams dirbiniams. Craftpoxy TQ  - tai ypatingo skaidrumo epoksidinė derva, idealiai tinkanti būtent kūrybinio tipo darbams, pavyzdžiui, stalų, papuošalų ar figūrėlių gaminimui. 

Kviečiame apsilankyti!

Turi klausimų?

Mielai pakonsultuosime!

info@epoksidas.lt

+37066236710

Dalintis:
Rašyk
Skambink